اولین اقدام برای راه اندازی خطوط مونتاژ SMD کارخانجات تولید لامپ LED

اولین اقدام برای راه اندازی خطوط مونتاژ SMD کارخانجات تولید لامپ LED

اولین اقدام برای راه اندازی خطوط مونتاژ SMD کارخانجات تولید لامپ LED توسط شرکت صنایع رهاورد الکترونیک شمس را بررسی میکنیم .

پیش از هر چیز برای راه اندازی خطوط مونتاژ SMD خود نیاز به یک چهارچوب کلی و چشم انداز با برنامه ریزی نیاز دارید تا بتوانید از امکان پذیری طرح و  و وجود بازار آن اطمینان مورد نظر را حاصل کنید.

بدین  منظور ابتدا بایستی بازار هدف خود را بررسی کرده سپس با تمرکز بر روی آن بازار ، پیش بینی واقع بینانه ای از فروش و مقدار مورد نیاز بازار از محصول خود داشته باشید.

 

بررسی شرایط  ورود به صنعت راه اندازی خطوط مونتاژ SMD کارخانجات تولید لامپ LED در مقایسه به واردات آن :

از آنجایی که شرایط کارخانجات و تولید کنندگان برای جذب سرمایه گذار و ورود به صنعت ریسک های فراوانی به همراه دارد باید مطالعات دقیق را به منظور بررسی شرایط ورود به صنعت تولید لامپ LED به دقت انجام گیرد.

مهم ترین مسئله ای که امروزه در صنعت کشور در زمینه تولید کالاهای الکترونیکی خصوصا تولید لامپ های LED را در معرض ریسک قرار می دهد نمونه های وارداتی و بی کیفیت می باشد , در حالحاضر تقریبا تمامی لامپ های LED خصوصا بی کیفیت از کشور چین وارد می شود . به این منظور قبل از هرگونه تصمیم به تولید لامپ های LED ،  بایستی قیمت عمده محصول خارجی به همراه هزینه های حمل و ترخیص مورد بررسی قرار گیرند. سپس مقایسه ای بین تخمین خود از هزینه تولید  و  هزینه نمونه وارداتی صورت دهید تا از توجیه پذیری اقتصادی محصول مورد نظر اطمینان یابید.

برای استعلام هزینه های حمل و ترخیص می توانید از خدمات شرکت بازرگانی صارش مستقر در چین بهره مند گردید .

 

مهم : هزینه های تولید محصول لامپ LED را با قیمت محصول در بازار داخل مقایسه نکنید. زیرا این قیمت با احتساب سود خرده فروش، عمده فروش و … محاسبه شده است و هزینه تولید آن هزینه ای به مراتب کمتر بوده است.

 

ارزیابی رقبا تولید کننده لامپ های LED در ایران :

قبل از راه اندازی کارخانه تولید لامپ های LED در یک منطقه بایستی جایگاه خود را در گستره رقابت مشخص سازید. اگر رقابت زیادی در آن منطقه وجود دارد بهتر است کسب و کار خود را در منطقه ای با رقابت کمتر آغاز کنید.

 

جمع آوری اطلاعات از فعالان در صنعت تولیدکننده لامپ های LED  :

اگر به طور جدی به دنبال راه اندازی کارخانه تولید لامپ های LED و یا راه اندازی ماشین آلات مونتاژ SMD هستید، بسیار ضروری است که ابتدا با افرادی که در این زمینه فعالیت دارند مشاوره ای داشته باشید و به توصیه های افراد عامه توجه و اعتنا نکنید.

احتمالا رقبای محلی به دلیل حس رقابت  بالایی که با شما دارند و به دلیل از دست ندادن مشتریان خود،  اطلاعات چندانی در اختیار شما قرار نمی دهند. به همین دلیل بهتر است به دنبال کسب اطلاعات از افرادی خارج از محدوده خود و در نقاط دیگر کشور باشید.

  انتخاب صحیح قطعات الکترونیک و خرید از سورس های معتبر :

برای خرید قطعات الکترونیک که به احتمال زیاد بایستی به چین مراجعه کنید , سعی کنید قطعات الکترونیک با بهترین کیفیت را انتخاب کرده و از خرید قطعات الکترونیک با کیفیت پایین خودداری کنید , چرا که اعتبار برند شما در بلند مدت از بین خواهد رفت .

مراحل محاسبه هزینه تولید لامپ LED :

  • طراحی PCB و شماتیک و استفاده از قطعات SMD
  • بررسی BOM لیست قطعات مورد نیاز
  • طراحی برد مدارچاپی با استفاده از قطعات SMD
  • تولید در تیراژ محدود برای تست
  • برآورد هزینه های اولیه تولید

 

 

برای راه اندازی کارخانه مونتاژ برد های SMD و تولید دیگر مدارات الکترونیکی خصوصا تولید لامپ های LED می توانید با مشاوران شرکت صنایع هاورد الکترونیک شمس تماس حاصل فرمایید .